Fototapeta mapa świata dla dzieci

Mapa świata jest ponadczasowym motywem, który sprawdza się na tapetach w stylu vintage, a także propozycjach dziecięcych. Motyw ten niesie ze sobą wiele walorów estetycznych, a także korzyści edukacyjnych.

Fototapety dziecięce z kolorowymi mapami świata wygonią nudę za ścian. Z kolei te w czarno białych kolorach czy sepii nadadzą stylowego looku vintage.

Zwierzęta i zabytki - mapa świata na fototapecie dla dzieci

Mapy dla dzieci urozmaicone są w bajkowy sposób. Znajdziesz na nich mnóstwo zwierząt, charakterystycznych dla danego rejonu świata. Tak też na afrykańskim kontynencie można dostrzec słonie, żyrafy, lwy... W Azji — pandy, Ameryce Południowej — tukany... Na Biegunie Południowym rządzą pingwiny. A w naszej rodzimej Europie, między innymi — jelenie, lisy czy niedźwiedzie. Jak widzisz, taka dekoracja świetnie sprawdzi się także, jako "plansza" edukacyjna. Twoje dziecko pozna nazwy zwierząt, dowie się, w jakich rejonach występują, a także z ciekawością podejmie dalszą edukację na temat jedzenia lub życia nocnego tych zwierząt.

Oprócz różnego rodzaju zwierzaków na mapach znajdziesz także charakterystyczne dla krajów zabytki. Na fototapecie z mapą dla dzieci dostrzeżesz między innymi wieżę Eiffla, Big Ben, Statuę Wolności i wiele, wiele innych. Twoja pociecha poczuje się jak prawdziwy podróżnik. Dekoracja stanie się inspiracją do snucia marzeń o wyprawach w świat. Podpowie także jakimi środkami udać się w podróż. Na fototapecie dziecięcej widnieją ogromne balony i samoloty, z kolei po oceanach w rejs wyruszają statki.

Czego jeszcze Twoja pociecha może nauczyć się z takiej dekoracji? Układu kontynentów i oceanów oraz ich nazw. Pozna wielkości ziem oraz dowie się, w którym miejscu na świecie leży kraj, w jakim mieszka.

Zabawa w odkrywcę — fototapeta dziecięca

Oprócz korzyści edukacyjnych tapeta dziecięca zachęci także do podejmowania różnych zabaw. Twoje dziecko czeka wspaniała przygoda ograniczona tylko przez wyobraźnię! Stare, czarno białe, vintage mapy na fototapetach do pokoju dziecięcego wyczarują niezwykły klimat. Wyznaczą trasy do ukrytych, cennych skarbów, których poszukują piraci z całego świata! A gdy znudzi się zabawa w odkrywcę skarbów... można wybrać się na safari. Mapa stanie się inspiracją do wymyślania coraz to nowych przygód.

Tapetę z mapą świata dla dzieci zamówisz u nas na wymiar. Dostosujesz ją do potrzeb ściany i Twojego dziecka.

W kolekcji zebraliśmy najpiękniejsze naszym zdaniem zdjęcia do dekoracji ścian Twojego wnętrza. Jeśli jednak nie znalazłeś tego, czego szukasz — skorzystaj z wyszukiwarki. Tysiące zdjęć czeka na odkrycie.

rozwiń opiszwiń opis