FOTOTAPETA LOFT

Fototapety w stylu industrialnym i loft to przede wszystkim propozycja zdjęć w monochromatycznych barwach. Na naszych grafikach królują czerń, biel, szarość i brąz. Jednak od każdej reguły jest wyjątek. Tak i w tej kolekcji znajdziesz propozycje bardziej barwne, na przykład przedstawiające streetart. Artystyczne graffiti na fototapecie może teraz wnieść mnóstwo oryginalności do Twojego niezwykłego wnętrza!

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Żeby przejść do charakterystyki tego ciekawego stylu, warto sięgnąć do jego historii. Styl industrialny powstał na skutek upadku wielu przedsiębiorstw, które pozostawiły po sobie opuszczone fabryki i magazyny. Były to lata 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce styl ten zapoczątkowano trochę później, bo dopiero w latach 90.
Do opuszczonych, wielkopowierzchniowych wnętrz początkowo zaczęli wprowadzać się malarze. Artyści tworzyli tam swoje atelier, czemu sprzyjały wielkie przestrzenie i duże okna. Za ich przykładem poszło coraz więcej ludzi. Przekształcali oni puste pomieszczenia w przyjazne mieszkania.
Co jest tak pociągającego w opuszczonych loftach, że ludzie tak chętnie zaczęli się do nich sprowadzać?
Ich charakterystyczne cechy to:
wielkie, otwarte przestrzenie (nie ma tu mowy o klaustrofobicznych pomieszczeniach!)
wysokie okna, przez które wpada duuużo światła
surowe materiały, jak drewno, cegła, beton, metal
biele, szarości, czerń
- tzw. funkcjonalny minimalizm, łączony zarazem z klasą, jak i wygodą i użytkowością
Cechy te sprawiają, że aż do dziś chętnie urządzamy wnętrza na wzór pofabrycznych loftów. Fototapeta na flizelinie na ścianę to idealny sposób na dekorację takiego wnętrza. Możemy wybrać motyw przedstawiający widok z okna na dzielnicę fabryczną, czy też stylizowaną grafikę imitującą betonowe ściany dawnych hal produkcyjnych.
Każdy styl potrzebuje odpowiednich dodatków. W tej kolekcji znajdziesz mnóstwo fototapet z loftowymi motywami, dzięki którym Twoje wnętrze nabierze jeszcze bardziej industrialnego charakteru. Jeśli lubisz surową estetykę, to ta kolekcja jest właśnie dla Ciebie!
Co znajdziesz na naszych zdjęciach? Metalowe konstrukcje, mosty, maszyny, żelazne tryby, klimatyczne zegary, czy szare, stare bloki – to wszystko możesz umieścić w na tapecie w stylu loftowym.
A co powiesz na imitację całej ściany? Oferujemy fototapety wielkoformatowe, które idealnie nadają się do loftów! Wśród propozycji znajdziesz grafiki imitujące kamień, beton, a nawet surową cegłęDzięki efektowi 3D, nasze industrialne fototapety wyglądają naprawdę realistycznie. Niesamowity efekt – gwarantowany!