Ulala pomaga, usłyszeć na czas

Nawet niewielka firma może mieć WIELKĄ misję. I my taką mamy!

Teraz będzie poważnie... bardzo poważnie... nawet smutno.


Czy wiesz, że Polska zajmuje niechlubne drugie miejsce w Europie jeżeli chodzi o próby samobójcze wśród nastolatków? 

Według statystyk, które podaje policja, do takiego zdarzenia dochodzi przynajmniej raz dziennie. 

Tak, dziś, gdzieś w Polsce, nastoletni dzieciak odebrał sobie życie. 

Pewnie myślisz, że tacy nastolatkowie pochodzą z patologicznych domów, w których codziennością jest alkohol, przemoc, narkotyki...

Czasami tak, ale często są to zwyczajne rodziny, w których po prostu brakuje normalnych rozmów, wzajemnego wysłuchania czy szacunku. 

W takiej atmosferze dzieci coraz bardziej oddalają się od swoich rodziców, nie wiedzą jak z nimi rozmawiać, a po jakimś czasie już nawet nie chcą.

Pojawiają się problemy, bo one prędzej czy później się pojawiają - taka ich natura. Z naszej - dorosłych, perspektywy, problem nastolatka często wydaje się błahy, ale z jego - wygląda zupełnie inaczej.

Dzieciak zostaje z problemem sam...  bywa i tak, że zaczyna on przysłania mu cały świat, tak że młody człowiek dochodzi do wniosku, że nie chce już na tym świecie żyć...

Wielu z nas także nie rozmawiało "na poważne tematy" ze swoimi rodzicami. Nas też nie słuchali, nie rozumieli... Ale nie musi tak być!

Słuchania można się nauczyć! 

A gdy naprawdę słuchasz, to zaczynasz rozumieć.

A gdy zaczynasz rozumieć, to zaczynasz szanować.

A gdy zaczynasz szanować, to zaczynasz okazywać jak bardzo kochasz...

I nagle okazuje się, że tego muru, który dzielił już nie ma. Że jesteś ze swoim dzieciakiem po jednej stronie - po jego stronie.


No dobra, ale pewnie chcesz wiedzieć jaką tę misję ma Ulala... 


Część kwoty z każdego zakupu jest przez nas przekazywana na projekt  "Usłyszeć Na Czas". Dzięki temu każdy Klient dba nie tylko o własny dom, ale i o jakiś dom w Polsce, żeby runęły w końcu mury wrogości, niezrozumienia, żeby powstała przestrzeń do rozmów, szacunku, miłości...


"Usłyszeć na czas" to projekt zainicjowany przez niezwykłego człowieka - Tomasza Zielińskiego, który uczy słuchać. Poruszony miażdżącymi statystykami uruchomił projekt, którego głównym celem jest zebranie środków na miejsce zupełnie darmowej pomocy. Ma to być ośrodek, do którego będzie można przyjechać i spędzić w nim tyle czasu, ile będzie trzeba, żeby naprawdę usłyszeć tych, którzy są w naszym życiu ważni..
Przekazywane środki pozwolą stworzyć i utrzymać przestrzeń, zatrudnić i współpracować z wybitnymi specjalistami, tak żeby pomagać, edukować, uwrażliwiać i inicjować.

I mamy nadzieję, że stanie się ona miejscem, w którym każde dziecko zostanie usłyszane na czas...

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat projektu "Usłyszeć na Czas", to zapraszamy na stronę Patronite, gdzie cały projekt jest dokładnie opisany.