Fototapety w stylu Vintage i Retro

W tej kolekcji zebraliśmy najpiękniejsze naszym zdaniem, propozycje grafik dla miłośników staroci, czyli stylu vintage i retro. Zapraszamy do świata wyblakłych zdjęć, starych pojazdów, monochromatycznych pejzaży, natury, map w sepii i wielu, wielu innych motywów z nutką historii!

Style vintage i retro, czyli jakie?

Na początek warto wspomnieć, że są to dwa odmienne style, choć bardzo do siebie podobne. Głównym założeniem retro jest aranżacja wnętrz oraz tworzenie z gruntu nowych rzeczy na wzór tych starych. Z kolei w stylu vintage nowe życie zyskują przedmioty, które mają najczęściej ponad 20 lat. Oba te style łączy bardzo ważny punkt – odniesienie do przeszłości XX wieku.

Nasze tapety idealnie sprawdzą się zarówno w stylu vintage, jak i retro.

Aranżując wnętrza w stylach vintage i retro trzeba użyć kreatywności. Nie obowiązują tutaj surowe zasady. Możesz postawić na kolory, jak i biele. Co więcej – stare motywy vintage w połączeniu z tymi nowoczesnymi będą wyglądały naprawdę ciekawie!

Szeroki wybór zdjęć w stylu vintage i retro

Staraliśmy się umieścić w tej kolekcji jak najwięcej propozycji, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego poniżej widnieje tak wiele różnorodnych motywów.

Ahoj przygodo! W naszej kolekcji znajdziesz wiele zdjęć z motywem map, które świetnie wpasują się w klimat fototapety vintage. Stare mapy w czarno białych kolorach lub w sepii z pewnością cofną w przeszłość całe wnętrze. W takich barwach oscylują też pejzaże, chociażby starych miast.

Kochasz naturę? Wśród propozycji zdjęć znajdziesz także mnóstwo motywów kwiatowych, stylizowanych na styl retro. Prezentujemy również grafiki z liśćmi w barwach zgaszonej zieleni, czy palmy, która dzięki prześwitom promieni słońca nabiera ciepłej kolorystyki. Znajdziesz też widoki nieba z chmurami, a także morze z klimatyczną latarnią.

Dla fanów starej motoryzacji zebraliśmy zdjęcia potężnych lokomotyw, samochodów, motocykli tzw. klasyków. A może zauroczy Cię motyw roweru z koszykiem pełnym kwiatów lub widok kolorowych balonów, które unoszą się wysoko ku niebu.

Jeśli już mowa o podróżach – dzięki naszym fototapetom możesz przenieść się na urokliwą uliczkę Paryża, Londynu lub innego, bajkowego miasta bez wychodzenia z domu! Taka fototapeta z uliczką nie tylko nada malowniczości, ale też optycznie powiększy wnętrze.

Płyty winylowe to z kolei motyw, który z pewnością spodoba się fanom muzyki, ale nie tylko. Dzięki imitacji ukazanej na retro fototapecie możesz mieć całą ścinę obwieszoną klimatycznymi winylami z lat 80.

Retro fototapety, ze wzornictwem z minionych epok, najlepiej nadadzą się do urządzonej w tym stylu sypialni, kuchni, łazienki, czy salonu.

Możesz postawić również na mniejsze elementy dekoracyjne. Nasze grafiki w stylu vintage i retro nadają się świetnie także na obrazy oraz plakaty.