FOTOTAPETA BUTELKOWA ZIELEŃ

Butelkowa zieleń to głęboki, pozytywny kolor. Wprowadź do wnętrza barwy w takich odcieniach zielonego, a zyskasz intrygujący, niebanalny efekt.

W jakich wnętrzach można się pokusić o soczyste barwy zielni?
Nasza pierwsza sugestia skłania się w stronę wnętrz z tropikalną atmosferą. Zielone fototapety z wzorami liści palmy, bambusa, monstery… Takie motywy z pewnością wprowadzą do pomieszczenia ożywczy, egzotyczny klimat. A Ty wśród takiej zieleni będziesz tryskać optymizmem i masą dobrej energii.
Butelkowa zieleń na tapetach, czy obrazach świetnie skomponuje się z kolorami surowych materiałów – czerwoną cegłą, czy betonem. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie takiej dekoracji w pomieszczeniach w stylu, chociażby industrialnym.
Ciekawe, wyjątkowe barwy zieleni sprawdzą się także w stylu skandynawskim. Styl ten jest kojarzony z naturalnymi materiałami, prostotą i aranżowany zazwyczaj w stonowanych, jasnych barwach. Tapeta, obraz, czy chociażby plakat w odcieniach zieleni przełamie dość jednolite kolory tego stylu. Dodatkowo wprowadzi ożywczą energię natury.

Łączenie butelkowej zieleni

Kwintesencją wytworności i elegancji będzie połączenie butelkowej zieleni z kolorem złotym, czy stalowymi szarościami. Tak szykowny efekt idealnie wpasuje się do wnętrz w stylu glamour i art deco. Tapety ścienne w przedpokoju, kuchni i łazience to świetny sposób na wyeksponowanie klasycznych kompozycji.
Pamiętaj, że zieleń jest dość intensywnym kolorem. Dekoracje w takich barwach będą się prezentowały wyraziście. Dlatego, aby zbyt nie przytłoczyć wnętrza warto kolor ten zestawiać z bielą, beżem, czy pudrowym różem. Dzięki takim połączeniom uzyskasz pomieszczenie pełne lekkości i uroku, z ciekawym, ożywczym dodatkiem zieleni. Tapety z tym połączeniem sprawdzą się także w sypialni, gdzie zapewnią ciepły klimat.
Opcji jest wiele. Jednak jak zawsze, głównie to, czy i gdzie wprowadzisz dekoracje w wybranych barwach zależy od Twojego indywidualnego stylu. Aranżacja w stylu skandynawskim zawsze będzie wyglądać elegancko i nowocześnie, natomiast w stylu boho będzie wyglądać romantycznie i naturalnie.
To Ty sprawisz, że wnętrze stanie się dla Ciebie wyjątkowym miejscem do życia.