Fototapety w stylu chińskim — fototapety orientalne

Miłośnicy Dalekiego Wschodu z pewnością słyszeli o Feng Shui. Jest to chińska praktyka m.in. planowania i aranżacji wnętrz. Praktyka ta kładzie nacisk na estetykę i piękno pomieszczeń, w których przebywamy. Odpowiednie rozplanowanie, prostota i zarazem dekoracyjne piękno. Te rzeczy mają wpływ na nasze prawidłowe funkcjonowanie oraz udane, szczęśliwe życie.

Wnętrza w stylu chińskim powinny charakteryzować się prostotą oraz dużą ilością otwartej przestrzeni. Jednak przy tym wszystkim nie można zapomnieć o dodatku egzotycznych elementów.

Inspiracja Chinami — styl Chinoiserie na fototapecie


Chinoiserie (wymowa: szinuazeri) to nazwa, która określa eklektyczny styl w sztuce europejskiej. Powstał on jako wynik fascynacji kulturą chińską. Nurt ten nawiązuje do wielu motywów ze świata Dalekiego Wschodu.

Azjatyckie ilustracje są malowane w charakterystyczny sposób — tuszem lub farbami wodnymi. Odzwierciedla to tradycyjną technikę malarstwa chińskiego, która wymaga niezwykłej precyzji.

Nasza kolekcja fototapet przedstawia mnóstwo różnorodnych motywów związanych z Chinami. Znajdziesz tutaj, idealne na fototapetę, chińskie pejzaże z górami i wodą, a także przedstawienia przyrody — kwiatów oraz ptaków.

Żurawie, kolorowe pawie, drzewa wiśni, liście bambusa... Te egzotyczne motywy na tapetę wniosą do naszych czterech ścian życia dobrą energię.

Kolory do wnętrz w chińskim stylu


Wspomniana wcześniej praktyka Feng Shui mówi nam wiele o doborze kolorów do pomieszczeń. Jest to istotne, ponieważ poszczególne barwy emanują określoną energią, która wpływa na nasze funkcjonowanie. Tak też przykładowo brzoskwiniowy jest uniwersalnym kolorem, który symbolizuje długowieczność.

Oto kilka porad, które pomogą dobrać Ci odpowiednią dekorację do wnętrza:

- delikatny róż, błękit lub zieleń — fototapeta o takich barwach sprawdzi się do sypialni i innych miejsc odpoczynku;

- do kuchni wybierz raczej jasną dekorację, na której widnieje duża ilość bieli;

- na fototapecie do salonu powinny dominować: beż, jasny brąz, zieleń, żółć lub błękit;

- w miejscach pracy, gabinecie czy biurze, postaw na żywe kolory na fototapecie: czerwony, pomarańczowy, żółty. Barwy te pobudzą umysł do działania.

Jesteś miłośnikiem Dalekiego Wschodu lub po prostu lubisz eksperymentować? Ten styl trafi w Twoje gusta.

Pamiętaj, że orientalną fototapetę inspirowaną kulturą Chin, możesz zamówić u nas na wymiar.

rozwiń opiszwiń opis

Inspiracje